Przejdź do głównej części stronyPo medale z żelem i cekinami

Po medale z żelem i cekinami
AFP

Specjalistki pływania synchronicznego, które przybyły do Pekinu miały walizki wypełnione kostiumami z cekinami, odporne na działanie wody kosmetyki, ale przede wszystkim nie wolno im było zapomnieć o żelu, dzięki któremu każde pasemko ich włosów pozostaje na swoim miejscu.

Nie wszyscy kibice traktują pływanie synchroniczne poważnie, szczególnie wtedy, gdy inni sportowcy biegają coraz szybciej, skaczą coraz wyżej lub powalają na matę swych przeciwników.

Z pływaczek synchronicznych pokpiwają nawet ich koledzy z basenu. - W Atenach przechodzący obok nas do kontroli antydopingowej sportowiec zapytał - po co to robicie, nawet nie możecie się spocić - opowiadała wielokrotna mistrzyni olimpijska pływania synchronicznego Rosjanka Anastazja Jermakowa.

Tymczasem, by zakwalifikować się na igrzyska dziewczyny z pływania synchronicznego musiały trenować 10 godzin dziennie, sześć dni w tygodni. Oczywiście pływają, ale też podnoszą ciężary, gimnastykują się i wykonują trening wytrzymałościowy. - Waterpoliści trenują od nas mniej, a zarabiają więcej. Pewnie są od nas mądrzejsi - ironizowała srebrna medalistka IO w Pekinie, Hiszpanka Andrea Fuentes.

Mimo to na żel musi im starczyć i nie mogą zapominać, by włożyć go do walizki, gdy wybierają się na zawody. Muszą wyglądać nienagannie i uśmiechać się promienie w każdym momencie trudnych i wyczerpujących ewolucji w chlorowanej wodzie.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

Dodatki

Ad top
Ad bottom

KLASYFIKACJA MEDALOWA

lp.państwo
1.Chiny512128
2.USA363836
3.Rosja232128
4.W.Brytania191315
5.Niemcy161015
lp.państwo
1.Stany Zjednoczone363928
2.Chińska Republika Ludowa321714
3.Rosja272738
4.Australia171616
5.Japonia16912Informacje dodatkowe